Çinko Borat

Türkiye yüksek kaliteli bor rezervlerine sahip bir ülke olmasına rağmen, uzun yıllardır ülkemize ithal olarak giren çinko borat, MELOS A.Ş. bünyesindeki uzman teknik kadronun denetiminde, Sakarya’daki tesislerimizde üretilmektedir.

Alev geciktirici, duman bastırıcı ve antibakteriyel özellikleri ve halogen-free olması sebebiyle son yıllarda kauçuk ve plastik sektöründe aranan hammadde olmuştur. Halogen içeren ve içermeyen sistemlerde diğer yanmazlık kimyasallarıyla uyum içerisinde çalışır. MELOS Çinko Borat, ATH ile bağlantılı olarak artan şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü bu iki madde, halojen olmayan bir formülasyonda yanma koşullarında daha az duman ve zehirli madde çıkmasını sağlamaktadır. Bunun yanında çinko borat, antimon trioksit kombinasyonu ile veya tek başına da kullanılabilmektedir.

MELOS Çinko Borat üç farklı grade olarak sektörün kullanımına sunulmuştur. MELOS tecrübesi ve sektörün de yönlendirmeleriyle ihtiyaçlara en etkin ve ekonomik şekilde cevap verebilen MELOS ürün tipleri aşağıda sıralanmıştır. Üretiminize uygun tipleri belirlemek ve numune çalışmaları yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çinko Borat Ürünleri

  • Çinko Borat 4000
  • Çinko Borat 4013
  • Çinko Borat 4015