Yardımcı Kimyasallar

MELOS A.Ş. kauçuk ve plastik sektöründe kullanılan birçok kimyasalı tedarik edip kullanıcılarına sunar.

GRANÜL KARBON SİYAHI, kauçuk ve PVC sektöründe yoğun olarak kullanılır. DOP, PARAFİNİK ve AROMATİK yağ ile granül hale getirilmiş karbon siyahı ile özellikle KAUÇUK ve PVC kablo üretiminde çok iyi sonuçlar elde edilir. Karbon siyahı plastik sektöründe pigment amacıyla kullanılmaktadır. %50 si yağ ve %50 si toz karbondan oluşan granül karbon siyahı ortam kirliliğini önemli ölçüde azaltmanıza olanak sağlar. Plasktik, PVC ve özellikle Kauçuk sektöründe dolgu malzemesi olarak kullanılan Karbon Siyahı, kauçuk malzemenin güçlendirilmesi, aşınma dayanımının arttırılması ve sürtünmeden kaynaklanan ısının tutulması amacıyla da kullanılır. Böylelikle kauçuğun ömrünün uzun olması sağlanır. Karbon Siyahı aynı zamanda iyi bir iletkendir. Statik elektriklenmenin istenilmediği ürünlerde de özellikle tercih edilir.

STEARİK ASİT ise tüm kükürt vulkanizasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Kauçuk sektörü başta olmak üzere endüstrinin çeşitli alanlarında değerlendirilebilen bu ürün, merdanelere ve kalıplara yapışmayı önleyici ve plastikleştirici olarak da değerlendirilir. Aktivatör ve kükürt vulkanizasyon işlemlerinde önemli bir yere sahip olan stearik asit kauçuk grade, aynı zamanda emülsifiye edici ajan olarak kullanılır. Kauçuk ve Plastik sektöründe yoğun olarak tercih edilir.

Kauçuk ve Plastik Sektöründe Yardımcı Kimyasallar

Kauçuk ve plastik sektöründe önemli bir yere sahip olan granül karbon siyahı, steraik asit ve diğer yardımcı kimyasallar, kullanıldıkları alanlarda, ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Güçlendirici olarak kullanılan ve dolgu işlevi gören bu ürünler, yüksek mukavemetli oldukları için daha uzun ömürlü ve daha kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Yardımcı Kimyasallarda MELOS Güvencesi

İhtiyaç duyulan kimyasalları her ölçekte tedarik ederek müşterilerine sunan MELOS A.Ş, arz ettiği ürünleri işleyerek ve paketleyerek ideal bir şekilde sunar. MELOS tecrübesi ve sektörün de yönlendirmeleriyle ihtiyaçlara en etkin ve ekonomik şekilde cevap verebilen MELOS ürünleri aşağıda sıralanmıştır. Üretiminize uygun tipleri belirlemek ve numune çalışmaları yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yardımcı Kimyasal Ürünleri

  • HP 500 Granül Karbon Siyahı
  • HD 500 Granül Karbon Siyahı
  • FP 500 Granül Karbon Siyahı
  • FD 500 Granül Karbon Siyahı
  • Stearic Acid Rubber Grade